Науково-практичний круглий стіл «Сучасний стан і тенденції розвитку контролю та аудиту»

Нещодавно у Західноукраїнському національному університеті відбувся науково-практичний круглий стіл на тему «Cучасний стан і тенденції розвитку контролю та аудиту» організований кафедрою фінансового контролю та аудиту факультету фінансів та обліку класичного університету Тернополя.

У заході взяли участь представники професорсько-викладацького складу кафедри фінансового контролю та аудиту, члени студентського наукового товариства (СНТ), студенти факультету фінансів та обліку, адвокат Наталія Костова, бухгалтер-експерт аудиторської фірми «Тер Аудит» Марія Купер, які були запрошені з ініціативи модератора круглого столу к.е.н., доцента кафедри фінансового контролю та аудиту Марії Шестерняк.

Із вітальним словом до гостей та учасників заходу звернулися Михайло Лучко, д.е.н, професор, завідувач кафедри фінансового контролю та аудиту, сертифікований аудитор та Марія Шестерняк, к.е.н., доцент кафедри фінансового контролю та аудиту, куратор СНТ.

Адвокат Наталія Костова зазначила, що економічні трансформації, поглиблення європейської інтеграції, поступовий перехід до міжнародних стандартів, розвиток аудиту в Україні є важливими аспектами не тільки для тих, хто професійно займається аудитом та бухгалтерією, а також і для адвокатів. Адже є випадки, коли розглядаючи господарські та кримінальні справи (наприклад, щодо сплати податків чи зловживання посадовими обов’язками) адвокат не може самостійно об’єктивно оцінити ситуацію і відповідно, звертається за консультацією до аудиторів. Тому співпраця між адвокатом та аудитором є надзвичайно важливою.

Бухгалтер-експерт Марія Купер (випускниця ЗУНУ) порадила студентам використовувати усі можливості, які дає їм університет та максимально ефективно розподіляти свій студентський час. Теорія – це лише база, а практична діяльність потребує щоденного вдосконалення та навчання. Тому дуже важливо для студентів проходити практику під керівництвом практикуючих експертів, це допоможе їм краще пізнати майбутню професію.

Учасники заходу заслухали доповіді з цікавими презентаціями, які представили:

1. Діана Зюбрій (ОАБ-41), тема доповіді: «Розвиток системи нормативно-правового забезпечення аудиторської діяльності в Україні» (науковий керівник: д.е.н., професор Лучко М.Р.);
  2. Юрій Ярий (ОАДФКм-11), тема доповіді: «Методика проведення контрольних дій в сфері органів державної аудиторської служби» (науковий керівник: д.е.н., професор Пушкар М.С.);
  3. Анастасія Івахів (ОАБ-41), тема доповіді: «ЄСВ в податковій системі України: особливості нарахування та порядок сплати» (науковий керівник: к.е.н., доцент Шестерняк М. М.);
  4. Валентина Лисиченко (ОАБ-41), тема доповіді: «Міжнародний кодекс етики професійних бухгалтерів: суть і значення» (науковий керівник: к.е.н., доцент Саченко С.І.);
  5. Мар’яна Пастернак (ОАБ-41), тема доповіді: «Аудиторські процедури по суті та тести заходів контролю» (науковий керівник: к.е.н., доцент Щирба М.Т.);
  6. Інна Федчишин (ОАБ-41), тема доповіді: «Професійна етика аудитора: фундаментальні принципи» (науковий керівник: к.е.н., доцент Шестерняк М. М.);
  7. Софія Вовк (ОАБ-41), тема доповіді: «Аудиторські докази та методи їх одержання» (науковий керівник: к.е.н., доцент Щирба І.М.).

Підсумовуючи, куратор СНТ, к.е.н., доцент кафедри фінансового контролю та аудиту Марія Шестерняк, ще раз наголосила на актуальності питань, які обговорювались та відзначила високий рівень доповідей усіх учасників.

За результатами круглого столу студенти-доповідачі отримали від декана факультету фінансів та обліку ЗУНУ Андрія Кізими та завідувача кафедри Михайла Лучка подяки за наукові досягнення і успішний виступ на науково-практичному круглому столі «Cучасний стан і тенденції розвитку контролю та аудиту».